WSPÓŁPRACA

,,Początek jest zawsze trudny” - to wyświechtany frazes. Niemniej, jesteście Państwo właśnie świadkami naszego skromnego debiutu na polskiej scenie wydawniczej. FINGER_MARKS stawia swoje pierwsze kroki, drobne i nieśmiałe. Zapewne nieraz się zatoczymy, potkniemy i spektakularnie wybijemy sobie mleczaki o twardą rzeczywistość.

No dobrze, jesteśmy trochę starsi i zamiast mleczaków powypadają nam raczej sztuczne szczęki…

Nie brakuje nam jednak koordynacji, nie w tym rzecz. Po prostu nasza droga była jak dotąd wyboista, usłana tłuczką szklaną i drutem kolczastym. Mimo wszelkich trudności (na które opuśćmy kurtynę milczenia) – mamy zaszczyt przedstawić Państwu pierwszą z naszych produkcji, czyli ,,Zmęczenie materiału”. Oczywiście nie ujrzałaby światła dziennego, gdybyśmy na swej drodze nie spotkali osób przychylnych nam i życzliwych. To właśnie im chcielibyśmy w tym miejscu gorąco podziękować za dotychczasową współpracę i okazane nam wsparcie. Wierzymy, że ta przygoda będzie trwała dalej i nigdy się nie skończy. A oto i oni:

Pani Grażyna Dobromilska – korektorka, ,,czująca” polszczyznę, do tego zapalona blogerka oddana swym pasjom, których ma bez liku. Rzetelna, otwarta na wszelkie sugestie i pełna własnych pomysłów. Współpraca z nią jest czystą przyjemnością. To Pani Grażyna walczy zaciekle z wszelkimi błędami gramatycznymi i ortograficznymi, które usiłują wkraść się cichaczem na strony naszych książek i bezlitośnie te błędy eliminuje. Zapiski z prowadzonych przez nią batalii znajdziecie poniżej, klikając na link.

www.madgraf.eu

Pan Jacek Michalski – utalentowany rysownik, grafik i ilustrator związany z Bydgoszczą. Żywa legenda polskiego komiksu. Współzałożyciel Studia Komiks Polski i magazynu ,,Awantura". Autor ilustracji oraz okładek do kilkunastu książek, laureat wielu konkursów, uczestnik licznych wystaw sztuki komiksowej. Współpracował z takimi czasopismami jak ,,Fenix", ,,Czas Komiksu", ,,AQQ", ,,Sfera". Wszystkie co prawda upadły, ale wierzymy, że Pan Jacek się do tego nie przyczynił. Mamy przynajmniej taką cichą nadzieję…

Ponadto, Pan Jacek Michalski ma olbrzymi dystans do siebie, posiada ogromny dorobek artystyczny, jest autorem wielu albumów komiksowych (w tym obecnie wychodzącej serii ,,Tajemnice D.A.G Fabrik Bromberg” przewidzianej na pięć albumów), a przy tym, co najważniejsze – pozostaje człowiekiem niezwykle skromnym i pogodnym. Siła spokoju i profesjonalizm. Z tej właśnie strony dał nam się poznać. Prace Pana Jacka znajdziecie wybierając poniższe linki. Tylko jeszcze do nas wróćcie…

www.jacekmichalski.eu
www.jacekmichalski.pl

Dziękujemy również pracownikom zaprzyjaźnionej drukarni UNI-DRUK z Lubonia, za wyśmienitą jakość wydania naszej pierwszej książki. Nie zapomnieliśmy o Was i wrócimy, jak zły szeląg.

www.uni-druk.pl

Dziękujemy też całej rzeszy cichych pracowników, tych bezimiennych żuczków, wspierających nas pro bono. To dzięki Wam ta skomplikowana machina, jaką jest wydawnictwo – wreszcie ruszyła.

Dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście z nami.